Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
سرمایهروش‌‎های جذب سرمایه برای یک شرکت زیست‌فناوری - بُن‌دا لَب روش های متداول جذب بندا لب

روش‌های زیادی وجود دارد که شرکت‌های زیست‌فناوری از آن طریق سرمایه خود را تأمین می‌کنند. ابزارهای موجود در یک شرکت غالباً بستگی به مرحله توسعه آن، اعم از منابع عمومی یا خصوصی دارد و اینکه آیا محصولی در بازار داشته باشد یا نزدیک ورود به بازار باشد. در اینجا به معرفی روش‌های متداول جذب سرمایه خواهیم پرداخت:

 

برنامه تحقیق نوآوری در تجارت‌های کوچک (SBIR)

این برنامه برای تأمین منابع مالی برای تجارت‌های کوچک مانند شرکت‌های زیست‌فناوری در نظر گرفته شده است. کمک‌های مالی از طریق یک فرآیند رقابتی اعطا می‌شود و از طریق یکی از یازده آژانس فدرال شرکت‌کننده اعم از وزارت بهداشت ایالات متحده، خدمات انسانی ایالات متحده و وزارت دفاع ایالات متحده انجام می‌شود. این کمک‌های مالی به دلیل جذابیت سرمایه‌های غیر قابل رقیق‌سازی بسیار جذاب هستند. برای واجد شرایط بودن، باید حداقل 51 درصد از مالکیت یک شرکت متعلق به یک یا چند شهروند آمریکایی باشد و بیش از 500 نفر کارمند نداشته باشند.

 

برنامه انتقال فناوری كسب و كارهای کوچک (Small Business Technology Transfer Program)

این برنامه مشابه برنامه SBIR است، با این تفاوت که بر ایجاد مشاركت‌های دولتی و خصوصی بین مؤسسات تحقیقاتی غیرانتفاعی و كسب و كارهای كوچك متمرکز است.

 

سرمایه‌گذار فرشته (Angel Investor)

شامل افراد ثروتمندی است که در مراحل ابتدایی یک کسب و کار که دارای ریسک بسیار است، سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه‌گذاران فرشته از طریق تشکیل اتحادیه‌های صنفی، نقش مهمی را ایفا می‌کنند، زیرا با سرمایه‌گذاری در مرحله اولیه با داشتن افق زمانی کوتاه‌تر به شرکت‌های نوظهور زیست‌فناوری کمک می‌رسانند.

 

سرمایه‌گذار خطر پذیر (Venture Capital)

سرمایه‌گذار خطرپذیر منبعی مهم برای تأمین بودجه در صنعت زیست‌فناوری بوده است. این سرمایه‌گذاران خطرپذیر اغلب سهم بزرگی از شرکت‌ها را به خود اختصاص می‌دهند و نه تنها سرمایه اساسی را برای تأمین اعتبار شرکت‌ها فراهم می‌کنند، بلکه تجربه و روابط تجاری خود را جهت هدایت شرکت‌ها و ایجاد اتحادهای مهم کسب و کار را نیز فراهم می‌کنند.

 

سرمایه‌گذاران استراتژیک (Strategic Investor)

سرمایه‌گذارانی هستند که به خاطر دلایل استراتژیک سازمان و شرکت خودشان با شما همکاری می‌کنند. این سرمایه‌گذاران غالبا کمتر به دنبال بازگشت سرمایه‌شان هستند و عموما هدفی مشترکی دارید. این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند بینش مهمی در مورد فناوری‌های جدید ایجاد کنند و روابطی را برقرار سازند که بعداً منجر به توافق‌نامه‌های صدور مجوز شود.

 

عرضه عمومی اولیه (IPO)

سرمایه‌گذاران بازارهای عمومی نسبت به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های زیست‌فناوری به طور فزاینده‌ای افزایش یافته‌اند، اما اغلب اصرار دارند که شرکت محصولاتی را به بازار عرضه کند یا حداقل این محصول در کوتاه مدت وارد بازار شود. اگرچه IPO ها به عنوان راهی برای سرمایه گذار خطرپذیر محسوب می‌شوند تا سهم خود را رقیق کنند، در سال‌های اخیر ادغام و مالکیت شرکت‌ها (M&A) بسیار رایج شده‌‌است زیرا سرمایه‌گذاران خطرپذیر اغلب مجبور هستند تا در IPOها شرکت کنند تا اینکه بتوانند درصد سهم از شرکت را تصاحب کنند.

 

عرضه سهام (Follow-on offering)

هنگامی که یک شرکت عمومی است، ارائه بیشتر سهام عموماً راهی بسیار با صرفه برای جمع آوری سرمایه نسبت به سایر منابع موجود است.

 

تأمین مالی از طریق حق امتیاز (Royalty financing)

شرکتی که محصولی در بازار دارد یا به زودی به بازار می‌خواهد عرضه کند می‌تواند با فروش حق امتیاز محصول خود به صورت پیش‌پرداخت یا به صورت‌های دیگر، سرمایه‌ای را جذب کند.

 

  مطالعه‌ی بیشتر:
  چگونه دیگران را برای سرمایه گذاری بر روی طرح مان متقاعد کنیم؟
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111