Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
اعتماد به مخمر، تخمیر هوشمند و راه‌حل‌های سبز برای آینده‌ی زمین - بُن‌دا لَب بندا لب
مخمر معرفی استارتاپ بن دا لب

اعتماد به مخمر، تخمیر هوشمند و راه‌حل‌های سبز برای آینده‌ی زمین

 

پایایی زیستی یا Biosustainability از مفاهیم توسعه‌ی سبز به منظور تامین نیاز های نسل حاضر با حفظ منابع زمین برای نسل‌ های آینده است

شرکت GlobalYeast یک استارتاپ بلژیکیبرزیلی است که با تکیه بر مفاهیم Biosustainability بر توسعه ‌ی محصولات و راه حل ‌ها برای تولید نسل اول و دوم بیواتانول و محصولات شیمیایی سبز تمرکز دارد. دفتر مرکزی این شرکت در سال 2015 در ریودوژانیرو تاسیس شد. این شرکت با ادغام کردن دانش پایه‌ی فیزیولوژی سلولی با دانش فرآیند تخمیر و مدل‌سازی، دو راه حل توسعه‌ی سویه‌های صنعتی به همراه تخمیر هوشمند را ارائه می‌دهد.

 

مشابه اکثر شرکت ‌های توسعه دهنده ‌ی سویه ‌های صنعتی،تیم مدیریت این شرکت پیش از این با چالش‌ های فرآیند های تخمیری آشنا بوده است. دانش صنعتی متخصصان این تیم از سال‌ ها تجربه در صنعت اتانول برزیل و همکاری ‌های متعدد با صنایع و جامعه ‌ی آکادمیک در سراسر جهان به دست آمده است. موسسه‌ی VIB (یک موسسه‌ی تحقیقاتی مبتنی بر کارآفرینی وابسته به دانشگاه خنت بلژیک)، بنیاد سرمایهگذاری Performa در برزیل و موسسه‌ی سرمایه‌گذاری خطرپذیر Gemma Frisius Fund – KU Leuven از جمله‌ی سازمان هایی بودند که در شکل‌گیری این شرکت برای تامین دانش و سرمایه‌ی آن دخیل بوده‌اند.

 

در راستای رویکرد تخمیر هوشمند و با استفاده از بینش عمیق در مورد فرآیند های تخمیر، این شرکت پلتفرم ®BioCal را برای Real-time monitoring و مدل‌سازی انواع فرآیند های تخمیر اعم از فرآیند های تخمیر فدبچ و پیوسته ارائه کرده است. این پلتفرم با تکیه بر دانش عمیق فیزیولوژی و مسیر های متابولیسمی سلول ‌ها طراحی شده است. استفاده از چنین پلتفرم ‌های هوشمندی داده‌ های حاصل از فرآیند های تخمیری به اطلاعات کاربردی و عملی تبدیل شده و برای کنترل فرآیند تخمیر برای برنامه‌ریزی عملیاتی و تعیین استراتژی کمک می‌کند. به عنوان مثال با استفاده از این پلتفرم تبدیل سوبسترا (قند) به محصول فرآیند تخمیر (اتانول) به طور دقیق نظارت می‌شود و تخمین بازدهی فرآیند با درک کامل متابولیسم سلول و نهایتا بهینه‌سازی فرآیند انجام خواهد شد. پلتفرم ®BioCal هم اکنون در پلنت‌ های تخمیر صنعتی در کارخانه ‌های بیوتکنولوژی صنعتی برزیل و ایالات متحده به کار گرفته می‌شود.

 

ازطرفی شرکت GlobalYeast از یک روش مبتنی بر دانش برای توسعه‌ی سویه‌های مخمر صنعتی برای تولید سوخت و مواد شیمیایی سبز از منابع مختلف تجدیدپذیر استفاده می‌کند. در راستای این هدف، این شرکت لاین سلولی مخمر Excellomol را ارائه کرده است. این سویه‌ها به طور خاص برای فرآیندهای تخمیری تولید بیواتانول با سوبسترای ملاس، طراحی شده است. هم اکنون دو سویه ی XL4 و XL4N توسط کمیته فنی ملی ایمنی زیستی به عنوان سویه‌های بی‌خطر صنعتی تایید و در دسترس کارخانه‌های تولید اتانول زیستی در برزیل قرار گرفته‌اند.

 

با گسترش طرفداران Biosustainability  شرکت‌هایی که مسیر دستیابی به محصولات سبز و پایداری زیستی را تسهیل می‌کنند روز به روز در حال گسترش است. شرکت GlobalYeast تنها نمونه‌ای از این دست استارتاپ‌های مبتنی بر دانش است که با ادغام دانش آکادمیک و تجربیات صنعت پلتفرم های تخمیر و صنعت سبز را گسترش می‌دهد. در مطالب بعدی آشنایی با دیگر شرکت‌های بیوتکنولوژی صنعتی با رویکرد  Biosustainability  را دنبال خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر:
سوار بر موج استارتاپ‌ های DNA!
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111