Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
ژورنال کلاب بندالب : تسک فورس یا Task Force چیست؟ - شتابدهنده بن دا لب بندا لب
تسک فورس بن دا لب bondalab

تسک فورس، Task Force

ما در بندالب یک تسک فورس دو ماهه داریم و برای همین در ژورنال کلاب این هفته به تعریف تسک فورس و بررسی پیش نیازهاش پرداختیم. به طور کلی ما کل پیش نیازهای این کار رو در پنج قدم اصلی تقسیم بندی کردیم.

 

قدم اول: شناخت مهارت ها و توانمندی های تیم

شناخت مهارت ها و توامندی های تیم کمک می کنه تا بر مبنای اون متوجه بشیم برای شروع کار چه میزان سرمایه داریم و کجاهای کار نیاز داریم از کمک نیروهای بیرون سازمان استفاده کنیم. اینکه تیم چند نفره هرکدوم چه مهارتها و توانمندی هایی دارن و چه وظیفه ایی رو میتونن به عهده بگیرن. اینجا کارمون خیلی راحت بود چراکه بچه ها هوشیار و خلاق تیممون به خوبی این مسیر رو به طور پیش فرض میدونستن و نیازی به تقسیم بندی کار نداشتیم.

 

قدم دوم: مشخص کردن خط پایان بود

تو این قسمت نتایج نهایی که قرار بود در پایان تسک فورس بهش برسیم رو مشخص کردیم. این نتایج کاملا شفاف و با جزئیات کامل بیان شد، همیشه لازمه که نتیجه نهایی به چند نتیجه کوچک تر در بازه ­های زمانی مشخص تقسیم بشه.

 

قدم سوم: مشخص کردن مسیر راه

قدم سوم که با نتایح بدست اومده از مرحله اول و دوم پیش رفت، مشخص کردن مسیر راهمون بود. حالا وقت اون بود مسیر راهمون رو با هدف های کوتاه مدت و تسک های مشخص برای هر فرد مشخص کنیم. درآخر هم، همه مسیر رو در گانت چارت کلی برای تمامی افراد آماده کردیم تا در اختیار تیم قرار بگیره. اینجوری همه اعضای تیم میدونستن که چه کاری رو باید چه زمانی انجام بدن و پیش نیازهای اون کار چه چیزهایی خواهد بود.

قدم بعدی که به نظر من مهمترین قسمت تسک فورس به حساب میاد، بهبود مستمر و تبدیل شدن به یک تیم متعالی هست. اعضای تیم نباید به استفاده از حد متوسطی از توانایی ها و مهارتهای خودشون اکتفا کنن، و از تسک فورس به عنوان فرصتی برای پیشرفت و بروز توانمندی های بیشتر و بهتر استفاده کنند. در این جا همکاری و تعالی عملکرد تیم کاری فرمول یک رو مثال زدیم که با همراهی و همکاری عالی میتونن در کسری از دقیقه هماهنگ ترین کار تیمی رو انجام بدن. برای این بهبود مستمر هم تصمیم گرفتیم از چندتا ابزار مدیریت زمان و برنامه ریزی و اولویت بندی کارهای روزانه استفاده کنیم. و در آخر هم رسیدیم به ارائه بازخورد مداوم! مداوم از این نظر که تمام اعضای تیم باید از فرصت های بازخورد موثر برای تعالی بهتر تیم و خودشون استفاده کنند. مدام هشیارانه مسیر رو واکاوی کنند و در صورتی که نتایج مورد انتظار نباشه به دنبال فرایندهای جدید باشن و در مقابل هم یادشون نره که موفقیت ها را جشن بگیرن و برای کارهای موثر به هم تبریک بگن.

نویسنده و ارایه دهنده: مهرناز انتصاری
مطالعه بیشتر
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111