Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
سوار بر موج استارتاپ‌ های DNA ! - معرفی استارتاپ های حوزه بایو- بندا لب بندا لب
تست ژنتیکی استارتاپ بن دا لب بندا لب

سوار بر موج استارتاپ‌ های DNA !

امروزه، افراد یکسری اطلاعات اولیه در زمینه ژنتیک و تاثیر آن در زندگی خود دارند. جالب تر آنکه DNA افراد در بزاق، خون، ناخن و حتی موی افراد نیز وجود دارد. خدمات تست های ژنتیکی در دنیا توسط شرکت های مطرحی از جمله ancestry.com و 23andme.com  ارایه می ‌شود و بسیاری از افراد با هدف کشف تاثیر ژن ها بر سلامتی و گذشته ی خود از آن ها استفاده می کنند.
این تمایل افراد برای کشف ژنتیک خود منجر به رشد چشمگیر صنعت ژنومیکس در دنیا شده است. شرکت Ancestry، اخیرا عنوان کرده است که تا کنون ۴ میلیون نفر از خدمات آن ها استفاده کرده اند. هم چنین، شرکت 23andme از آمار ۲ میلیونی مشتریان خود خبر داده است. آمار نشان می دهد مارکت تست های ژنتیکی در سال ۲۰۱۵، ۷۰ میلیون دلار ارزش داشته است و پیش بینی می شود این عدد تا سال ۲۰۲۲ به ۳۴۰ میلیون دلار برسد. واقعیت این است که این حوزه به یک بیزینس قدرتمند و سودآور تبدیل شده است.
امروز، مشتریان این گونه تست های ژنتیکی در تمام دنیا وجود دارند و بسیاری از کارآفرینان نیز از این واقعیت مطلع اند.

 

استارتاپ تست ژنتیکی بن دا لب

با کاهش چشمگیر هزینه های توالی یابی DNA، استارتاپ های جدیدی پا در این عرصه گذاشته اند و در حال ارایه خدمات ارزان تر به تعداد بیشتری از مخاطبان خود هستند. یکی از این استارتاپ های مطرح که اخیرا وارد این حوزه ی جذاب شده است، شرکت Helix است. هدف این شرکت، انتقال تکنولوژی توالی یابی از آزمایشگاه به یک بازار دیجیتال مبتنی بر DNA است. این به معنای استفاده از تست های ژنتیکی برای تشخیص بهترین نوع لایف استایل برای هر فرد است. نکته ی مهم در بیزینس این شرکت، ارایه خدمات ارزان قیمت ۸۰ دلاری است. مشتریان کافی است نمونه بزاق خود را برای این شرکت ارسال کنند و به اطلاعات ژنتیکی خود دست یابند.

 

استارتاپ های تست های ژنتیکی بندالب بن دا لب

ورزش بر اساس DNA شما!

یکی دیگر از شرکت های مطرح در این حوزه، شرکت DNAfit می باشد. تمرکز این شرکت بر ارایه رژیم غذایی و برنامه ورزشی بر پایه ی ژنتیک افراد است. همانند دیگر شرکت های مطرح این حوزه، متقاضیان استفاده از خدمات این شرکت، باید نمونه بزاق خود را برای این شرکت ارسال کنند. این شرکت، نمونه DNA موجود در بزاق این افراد را مورد بررسی قرار می دهد و با بررسی توانایی ها، حساسیت ها و نیاز های غذایی افراد، بهترین لایف استایل و رژیم غذایی را برای افراد مشخص می کند. برای مثال، ممکن است مشخص شود فردی حساسیت بالایی به کافئین دارد و در نتیجه به این فرد پیشنهاد می شود مصرف روزانه کافئین را محدود کند.
آیا در ایران نیز چنین شرکت های وجود دارند؟ بله!
با شروع این گونه استارتاپ ها در دنیا، شرکت های ایرانی نیز وارد این حوزه شده اند و خدمات مختلفی در زمینه استعداد ورزشی، تعیین بهترین رژیم غذایی و استعدادیابی کودکان ارایه می دهند. از شرکت های مطرح در این حوزه می توان به شرکت مای ژن، لایف اند می و مای اسمارت ژن اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:
تسک فورس، Task Force

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111