Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
کار عمیق یا همان Deep work چیست؟ - بُن‌دا لَب - کتاب کار عمیق بندا لب
کار عمیق بن دا لب

کار عمیق، Deep work

یادگیری و توسعه فردی در بن‌دا لب برای ما خیلی مهمه. هدف ما اینه بتونیم در کنار هم رشد کنیم و اطلاعاتمون رو به روز کنیم. در همین راستا، جلسات هفتگی ژورنال کلاب داریم. جلسه‌ی این هفته با موضوع Deep Work برگزار شد.

کار عمیق اون چیزیه که از توش ایده‌های تجاری خوب بیرون میاد، افکار و نگاه‌های بدیع، همون چیزی که مارو به جواب سوال‌های پیچیده می‌رسونه و همون چیزیه که ما الان می‌خوایم بهش بپردازیم. مقاومت در برابر وسوسه‌های فکری!

تجربه نشون داده خیلی از آدم‌های موفق و تاثیرگذار، برای اینکه بهتر بتونن از ظرفیت مغزشون استفاده کنن یه زمان‌هایی خودشون رو قرنطینه کردن و مشغول شدن به فکر کردن و بعضا خلق ارزش. شاید وودی آلن، جی کی رولینگ، کارل یونگ و بیل گیتس بتونن مثال‌های خوبی برای این موضوع باشن. تفاوت این آدم‌ها با آدم‌های معمولی توی کار کردنشون، اینه که اونا تونستن با تمرکز، کار عمیق انجام بدن. ولی افراد عادی با کلی حواس پرتی که ناشی از خیلی چیزا مخصوصا شبکه‌های اجتماعیه، روز به روز کارشون سطحی‌تر میشه و ارزشی که تولید می‌کنند کمتر.

حالا که حواس همه پرته و روز به روز داره پرت‌تر میشه، اگه حواسمون رو جمع کنیم، اونوقت برنده‌ایم! در واقع اینطور بگیم که کارعمیق هر روز داره کمیاب‌تر و با ارزش‌تر میشه و ما اگه بتونیم با کار عمیق، ارزشی تولید کنیم، اون موقع است که همین شبکه‌های اجتماعی می‌تونن برای شناسوندن این ارزش به کار ما بیان و مفید واقع بشن.

برای اینکه بتونیم توی این دنیای پر از رقابت ارزشی بزرگ تولید کنیم باید بتونیم اولا چیزهای سخت رو سریع یاد بگیریم و ثانیا با سرعت بالا کار با کیفیت انجام بدیم و این جز با عمیق کار کردن امکان‌پذیر نیست.
تصمیم بگیریم بخشی از زمانمون رو به کار عمیق اختصاص بدیم، بنابراین ابتدا مشخص کنیم کدوم کار، سطحیه و کدوم کار نیاز به عمیق شدن داره، میتونیم کارهای تکرار پذیرمون رو‌ مشخص و در ساعت خاصی به صورت روتین روزانه انجام بدیم. حتما ددلاین بذاریم و در زمان کار عمیق، از هرچیزی که حواسمون رو پرت می‌کنه دوری کنیم. هرروز هم تمرین کنیم تا زمان کار عمیقمون رو افزایش بدیم.

حتما کتاب کار عمیق آقای کال نیوپورت رو مطالعه کنین، تلنگریه که قدر خودمون و زمان رو بیشتر بدونیم.

نويسنده و ارائه دهنده: محمدرضا سحاب گلشني

بیشتر بخوانید:
به عنوان یک کارآفرین از کجا باید شروع کنیم؟

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111