Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
جذب سرمایه، به نقل از هنری ترمیر (Henri Termeer) - بُن‌دا لَب - شتابدهنده زیستی بن دا لب - بیوتکنولوژی بندا لب
بیوتکنولوژي بندا لب

جذب سرمایه، به نقل از هنری ترمیر (Henri Termeer)

مهم‌ترین عنصر خلق‌کننده ارزش برای یک شرکت بیوتکنولوژی، پایداری آن است. برای اینکه شرکت‌های بیوتکنولوژی جذب سرمایه داشته باشند باید در عوض جذب سرمایه چیزی را با آن معامله کنند. تشخیص اینکه شما حاضر به از دست دادن چه چیزی در قبال جذب سرمایه هستید بسیار حیاتی است، زیرا ممکن است برای شرکت بسیار پر هزینه باشد.

بدیهی است بهترین دارایی یک شرکت بیوتکنولوژی، اولین محصول آن است، که ارزش سهام آن را ایجاد می‌کند. متأسفانه، شرکت‌های بیوتکنولوژی جوان اغلب برای جذب سرمایه مورد نیاز بهترین دارایی خود را واگذار می‌کنند. Termeer معتقد است که بهتر است دومین دارایی با ارزش خود را در قبال جذب سرمایه واگذار کنید نه اینکه همان ابتدا مهم‌ترین دارایی خود را با پول معامله کنید. به بیان دیگر، “فرزند اولخود را سریعا واگذار نکنید. یا حداقل اگر مجبور هستید که آن را رها کنید، این کار را به گونه‌ای انجام دهید که معامله برای شرکت بسیار مناسب باشد و سهامداران از این معامله خوشنود باشند. شرکت‌های بیوتکنولوژی جوان وسوسه می شوند که کوته بین باشند زیرا فقط در جمع آوری پول کافی برای روز بعد متمرکز می شوند. به همین خاطر آن‌ها حاضرند که از مهم‌ترین دارایی خود بگذرند تا صرفا سرمایه‌ای را تنها برای فردای خود فراهم کنند.

شرکت‌های جوان غالبا تصور می‌کنند که برای جمع آوری سرمایه باید اولین محصول خود را واگذار کنند و سپس می‌توانند محصول دوم را همانند محصول اول تولید کنند. آنچه آن‌ها در نظر نمی‌گیرند عدم قطعیت و خطراتی است که در ایجاد محصول دوم ایجاد می‌‌شود، به این معنی که زمان و هزینه عظیمی برای تحقق محصول دوم لازم است. اغلب شرکت‌های جوان ناپایدار می‌شوند زیرا اولین محصول آن‌ها ارزان فروخته می‌شود، بنابراین، دوباره نیاز به سرمایه دارند. مشکل آن جاست که اغلب مردم تصور می‌کنند که به راحتی می‌توانند محصول دوم خود نیز را با موفقیت تولید کنند، این یک فرض غیر واقعی است زیرا شما همیشه نمی‌دانید که آیا می‌توانید آن هدف را تحقق بخشید یا خیر!

به علاوه، این مراحل اغلب ممکن است 5 ، 10 یا 15 سال طول بکشد. من می‌خواهم بگویم که اگر شما تحقیقاتی را در مورد هزاران شرکت انجام داده باشید که عمر نسبتاً کوتاهی داشته‌اند، متوجه خواهید شد که تقریباً همه آن‌ها در ابتدا با یک شرکت بزرگ، به نوعی همکاری داشته‌اند، ولی در ادامه این همکاری قطع می‌شود. حقیقت این است که یک کارآفرین واقعاً نمی‌داند که آیا شرکت می‌تواند کالای دوم را با موفقیت بسازد! بسیاری از شرکت‌ها شروع به کار می‌کنند ولی متأسفانه وجود آن‌ها محدود می‌شود.

البته استراتژی‌های مختلفی برای تاسیس یک شرکت بیوتکنولوژی وجود دارد. ممکن است برخی از کارآفرینان فقط بخواهند یک محصول را توسعه دهند و سپس از تجارت خارج شوند. اگر هدف شما این است که توسعه‌‌ای را برای یک دوره کوتاه شروع کنید و زودتر از موعد خارج شوید، این یک هدف متفاوت است. با این حال، اگر می‌خواهید تجارت پایدار و قوی داشته باشید، ازفرزند اولخود دست نکشید وفرزند دومخود را رها کنید. از ابتدا در Genzyme، ما قصد داشتیم با درآمد حاصل از محصولات خودمان، تجارت پایداری را ایجاد كنیم. عقاید متفاوتی در مورد چگونگی ایجاد یک شرکت بیوتکنولوژی پایدار وجود دارد، اما رویکرد ما در Genzyme اینگونه بود.

مطالعه بیشتر:
مدیرعامل با سابقه حوزه بیوتکنولوژی، هنری ترمر(Henri Termeer)
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111