Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
زیست‌کارآفرینی - شتابدهنده زیستی بن‌دا لب- بن دا لب - کارآفرینی چیست؟ بندا لب
زیست‌کارآفرینی شتابدهنده زیستی بن دا لب

زیست‌کارآفرینی

“من فکر می‌کنم که بزرگترین نوآوری‌های قرن 21 از تقاطع زیست‌شناسی و فناوری شکل خواهند گرفت. عصر جدیدی در حال شروع شدن است، درست مثل عصر دیجیتال.”      استیو جابز

 

هنگامی که از ‌زیست‌کارآفرینی صحبت می‌کنیم، در واقع مسیر یکپارچه‌سازی دو حوزه کاملا متفاوت را در نظر داریم شامل: علم و کارآفرینی.

هر دو حوزه دارای اشتراکاتی می‌باشند ازجمله اینکه هر دو نتیجه آزمایش هستند، برای رسیدن به هدف در هر مسیر لازم هست تا ریسک‌هایی را متحمل شد، بر حسب نیاز آموزش‌هایی را گذراند و در مسیر انجام کارهایی قرار گرفت که قبلا انجام نشده‌اند. برخلاف دیگر کسب و کارها، فرایند زیست‌کارآفرینی کاملا متکی بر آکادمی بوده و با علم زیست‌فناوری قدرت می‌گیرد. بین کارآفرینی و زیست کارآفرینی شباهت‌هایی وجود دارد. هر دو نیاز به یک ایده منحصر به فرد، یک تیم با تجربه، سرمایه و البته پشتکار زیاد برای غلبه بر موانعی که در طول مسیر با آن روبرو می‌شوند، دارند. با این حال، تفاوت‌ بین این دو مسیر از شباهت‌های آن‌ها بیشتر است. زیست کارآفرینی با چالش‌های بی‌شماری همراه است که سایر فعالیت‌های کارآفرینی با آن روبرو نیستند. نیاز به پول هنگفت برای توسعه تدریجی محصول، زمان توسعه طولانی‌تر و هم‌چنین وجود الزامات و مقررات سخت‌گیرانه‌تر از جمله این تفاوت‌هاست. علاوه بر این, محصولات بیوتکنولوژی با فاکتوری به نام عدم قطعیت بیولوژیکی مواجه هستند که در فرایند زیست‌کارآفرینی می‌آموزند تا چطور با آن مقابله کرده و ریسک‌های ناشی از آن را به حداقل برسانند.

شروع فرایند زیست‌کارآفرینی آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. تنها نکته‌ای که باید مراقبش بود این هست که فرصتی را شناسایی کنید که بازار برای شما فراهم کرده. این فرصت می‌تواند چالشی باشد که صنایع زیستی با آن مواجه‌اند یا اینکه نیازی در بازار باشد که تاکنون رفع نشده است. درست مصداق قانون عرضه و تقاضا.

حال اگر شما از گروه‌های علوم‌زیستی هستید، فرصتی را شناسایی کرده‌اید و می‌خواهید این فرصت را به کسب و کار تبدیل کرده و برای جامعه‌ی هدف خود ارزشی ایجاد کنید، بدانید که مسیر زیست‌کارآفرینی، مسیری است که باید طی کنید.

تیم بن‌دا لب با تکیه بر دانش و تجربه خود در این حوزه، آماده است تا شما را در طول این مسیر همراهی کند.

همچنین اگر علاقه‌مند شدید تا زیست‌کارآفرینی را به شکل آکادمیک دنبال کنید، می‌توانید به دانشگاه‌های زیر مراجعه کنید:

و یا به مهم‌ترین رویداد سالانه این حوزه “BioEntrepreneurship summit”سر بزنید و با بازیگران بین‌المللی این حوزه اعم از شرکت‌ها و صنایع پیشرو، زیست‌کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و دانشگاهیان این حوزه تعامل کنید.

کتاب‌ها و نشریات معتبر در این حوزه نیز به شرح زیر می‌باشد:

“Handbook of Bioentrepreneurship” by Thomas Brenner & Holger Patzelt

“What’s Your Bio Strategy?” By John Cumbers & Karl Schmieder

“Biology is Technology” by Robert H. Carlson

“The Industries of the Future” by Alec Ross

Journal of Commercial Biotechnology

Bioentrepreneur – Nature

مطالعه بیشتر:
بن‌دا لب، شتابدهنده‌ای برای کشف و پرورش زیست ‌کارآفرین ها

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111