Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
شبکه‌سازی موثر - بُن‌دا لَب بندا لب

شبکه‌سازی موثر

Your Network is your Net Worth”   Tony Robbins”

یک نقل معروفی است که می‌گوید ” اگر می‌خواهید برای یک سال موفق شوید دانه بکارید. اگر می‌خواهید برای ده سال موفق شوید درخت بکارید. اما اگر می‌خواهید در طول زندگی موفق باشید انسان بکارید.”

این نقل به خوبی اهمیت شبکه‌سازی را در موفقیت کسب ‌و کارها بیان می‌کند. شبکه‌سازی در واقع گسترش شبکه دوستان و همکاران استراتژیک و ساخت روابط قوی، معتمدانه و سودمند تعریف می‌شود. به گزارش نیویورک تایمز 95% از  کسب وکارهای موفق دنیا به شبکه‌سازی به عنوان مهم‌ترین منبع توسعه کسب وکار خود رای دادند.

شبکه‌ی افراد و یا سازمان‌های که می‌شناسید به عنوان ارزش سازمان و یا کسب‌ و کار شما محلی برای گسترش همکاری‌ها و تعاملات درون سازمانی و بیرون سازمانی شماست.

معمولا برای شروع شبکه‌سازی یک سری موانع پیش‌فرضی در ما وجود دارد. موانعی که اجازه‌ی شروع یک تعامل را از ما سلب می‌کند. یکی از این موانع خارج شدن از مکان امن (Comfort Zone) خود است. همه‌ی ما یک منطقه‌ی راحتی داریم و ترجیح می‌دهیم در آن باقی بمانیم. برای گسترش ارتباطات باید از منطقه‌ی امن خارج شد تا بتوانیم با افرادی که امکان دارد ویژگی‌های بسیار متفاوتی از ما (سن، موقعیت شغلی، زبان متفاوت و …) داشته باشند ارتباط برقرار کنیم.

همچنین لازم است یک سری نکات اصولی را برای برقراری ارتباط موثر و ادامه‌دار در نظر داشته‌باشیم. در اینجا برخی از این موارد را مشاهده می‌کنید:

فراموش نکنید که شبکه‌سازی یک پروژه‌‌ی بلند مدت و زمان‌بر است. اگر شما برای موفقیت و بهبود عملکرد سازمانتان در حال شبکه‌سازی هستید فراموش نکنید که باید از آدم‌ها دعوت کنید که بخشی از موفقیت شما باشند. این احساس همدلی با همدیگر به منظور موفقیت، تاثیرات شگرفی بر نحوه‌ی تعامل فرد یا سازمان روبرو خواهد گذاشت. و در آخر اینکه درب ارتباطی با افراد و مجموعه‌های مختلف را به روی خود باز بگذاریم. زیرا به نقلی “شما هیچ وقت نمی‌دانید نیاز دارید چه کسی را ملاقات کنید تا زمانی که ملاقات کنید.”

با توجه به اینکه موضوع شبکه‌سازی یکی از ارکان مهم اکوسیستم کارآفرینی از جمله شتابدهنده‌هاست، بن‌دا لب ژورنال کلابی در این حوزه برگزار نمود. در ادامه و در مطالب بعدی، مفهوم شبکه‌سازی را با جزئیات بیشتری ارائه خواهیم داد.

نویسنده و ارائه دهنده: حدیثه شریفی
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111