Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
مدیرعامل با سابقه حوزه بیوتکنولوژی، هنری ترمر(Henri Termeer) - بُن‌دا لَب - شتابدهنده بن دا لب بندا لب
Henri Termeer هنری ترمر شتابدهنده زیستی بندا لب بن دا لب

مدیرعامل با سابقه حوزه بیوتکنولوژی، هنری ترمر(Henri Termeer)

هنری ترمر کسی بود که طولانی‌ترین فعالیت را در حوزه بیوتکنولوژی به عنوان مدیر عامل داشت. او به چیزی جز نوآوری اهمیت نمی‌داد و همین امر سبب شد که، دستاوردها و موفقیت‌های او شرکت Genzyme را از یک شرکت نوبنیاد به یک شرکت مولتی میلیارد دلاری با درآمد سالانه 4.4 میلیارد دلار در سال تبدیل کند.

نوآوری در ایجاد ارزش‌ها متولد می‌شود، جایی که بشیریت سعی در تغییر دادن قوائد بازی دارد. اگر پیروزی بر بیماری‌های صعب العلاج را بتوان یک ارزش نامید،  هنری ترمر کسی بود که با حس دلسوزی، مهربانی و اشتیاق شدید سعی در شکستن قوائد بازی کرد، درست در جایی که او با ارائه روش‌های درمانی جدید ارزش‌های بی‌شماری را خلق کرد.

امروزه شرکت او پیشرو در تولید دارو برای بیماری‌های نادر است در فوریه 2011، Genzyme توسط شرکت پاریسی Sanofi به ارزش 20 میلیارد دلار خرید‌داری شد. از این معامله به عنوان دومین معامله بزرگ یک شرکت بیوتکنولوژی در تاریخ یاد می‌شود.

کمی بیشتر بدانیم:

ترمر مدرک MBA خود را در سال 1973 دریافت کرد. او بعد از فارغ‌التحصیلی با پیشنهادی از طرف Baxter که یک شرکت در حوزه سلامت با درآمد 200 تا 300 میلیون دلار بود مواجه شد. پیشنهاد آن‌ها استخدام یک مدیر جهت سفر به اروپا برای یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم آن‌ها بود. این پیشنهاد برای Termeer جوان جذاب بود زیرا او احتمال می‌داد شاید روزی بتواند یکی از شرکت‌های اروپایی را اداره کند.

 

بنابراین، بعد از فارغ‌التحصیلی او به Baxter پیوست و اولین جایی بود که وی با دنیای پزشکی آشنا شد. پس از 3 سال آموزش، او به عنوان مدیر کل به اروپا اعزام شد تا Travenol GmbH را در آلمان اداره کند. این یک تجربه عالی برای Termeer بیست و نه ساله بود. Travenol یک شرکت پیشرو و دارای برنامه‌های تحقیقاتی و درمانی در سطح جهانی برای هموفیلی بود. این یک تجربه یادگیری شگفت انگیز بود زیرا او فرصت رشد و توسعه یک سازمان را در آلمان پیدا کرده بود.

در سال 1979، او به آمریكا بازگشت و در لس آنجلس به عنوان معاون اجرایی بخش جدید بیولوژیك باكستر مستقر شد و مسئولیت کلیه امور تحقیقاتی و توسعه جهانی، بازاریابی و امور نظارتی را بر عهده گرفت.

Henri Termeer هنری ترمر شتابدهنده بن دا لب

در اوایل دهه 1980، Baxter وارد صنعت مدرن بیوتکنولوژی شد و Termeer این فرصت را یافت تا با بسیاری از شرکت‌های نوظهور نظیر Genentech, Genetics Institute, Genex, Hybritech مذاکراتی را از طرف Baxter داشته باشد. مذاکره با شرکت‌های نوپا فرصت روبرو شدن با افکار و ایده‌های نو را در پی داشت.

با این وجود، Baxter به عنوان شرکتی با تمایلات بزرگ کارآفرینی شناخته شده بود. جایی که به جوانان فرصت داده می‌شد که کارهای بزرگی انجام دهند. در نتیجه، بسیاری از کارآموزان Baxter مورد جستجو قرار گرفتند و در شروع و رشد بسیاری از شرکت‌های بیوتکنولوژی مانند موسسه ژنتیک، Hybritech و Integrated Genetics مؤثر واقع شدند.

درسال 1983، در حالی که Termeer در Baxter فعالیت داشت، سرمایه‌گذاران Oak Ventures از او دعوت کردند که در آغاز Genzyme شرکت کند، شرکتی کوچک در حوزه بیولوژی که تازه توانسته بود سرمایه‌ای اندک را جذب کند.

پس از بررسی دقیق این پیشنهاد، او تصمیم به قبول پیشنهاد گرفت. وی از نقش نسبتاً راحت Baxter، منصرف شد، جایی که به مدت 10 سال در آنجا كار كرده بود. در آن دوران بسیاری به اوگفتند که این حرکت کاملا اشتباه است، اگرچه از نگاه وی این حرکت کاملا جذاب بود. دلیل او بر جدایی چیزی نبود جز مواجه شدن با چالش‌ها و ایده‌های نوآورانه.

به عبارت دیگر, پروتئین انسانی تولید شده در Baxter از طریق استخراج پلاسما بود اما برنامه‌ای که Genzyme جهت تولید پروتئین داشت از طریق مهندسی ژنتیک بود. خطرات تولید پروتئین همیشه بخشی از زندگی او بود، بنابراین با تصمیم برای انتقال به یک شرکت نوپا که در نهایت تمرکز خود را بر روی بیماری‌های نادر گذاشته بود، مشکلی نداشت.

وقتی او تمام ریسکی‌هایی که در Baxter تجربه کرده بود، از جمله خطر آلودگی به ویروس HIV و هپاتیت، خطر عدم یافتن کافی پلاسما، مشکلات ذخیره پلاسما و خطرات مربوط به توسعه محصول را در نظر گرفت، انتفال به Genzyme جهشی عظیمی برای وی نبود.

دلایل دیگری نیز وجود داشت که او را متقاعد کرد که از یک سطح صفر در Genzyme شروع کند. آن‌ها به هشت استاد کاملاً مشتاق دسترسی داشتند، هفت نفر از MIT و یک نفر از دانشگاه هاروارد. بسیاری این جابجایی شغلی را ریسک‌پذیر می‌پنداشتند، ولی او هیچ‌گاه چنین ریسکی را حس نمی‌کرد. بر عکس او یک روش جایگزین برای تولید پروتئین‌های انسانی را بسیار جذاب می‌دید و برای او، این نوعیجهان مقدسبود.

بیشتر بخوانید:

رهبر سطح پنج از دیدگاه جیم کالینز

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111