Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
ورود گوشت های مصنوعی از سال آینده - بُن‌دا لَب - استارتاپ های نوظهور - شتابنده بن دا لب بندا لب
گوشت مصنوعی استارتاپ

ورود گوشت های مصنوعی از سال آینده

در سال های اخیر تأثیرات گوشت بر محیط زیست بسیار مورد بحث قرار گرفته است، در عین حال COVID-19 باعث تشدید این مسئله شده و زنجیره تأمین مواد غذایی به علت تعطیلی گسترده کشتارگاه ها ناشی از شیوع ویروس کرونا با شکست مواجه شده است. از طرفی، افزایش روز افزون جمعیت و کاهش منابع تامین گوشت حیوانی منجر شد تا مطالعات بسیاری در زمینه تولید گوشت گیاهی صورت گیرد و علاقه به گوشت های جایگزین افزایش یافته است.

فرآیند پرینت سه بعدی به عنوان یک فناوری در حال توسعه جهت تولید مواد غذایی است که فرصت طراحی محصولات غذایی جدید با ارزش غذایی بیشتر و خواص حسی بهتر را ارائه می دهد. این محصولات از ویژگی های سلامتی بخش بالایی برخوردار هستند، غنی از پروتئین بوده و دارای کلسترول کمی هستند. همچنین برای محیط زیست نیز بسیار بهتر از گوشت تولید شده توسط کشاورزی هستند که توسط سازمان ملل متحد به عنوان یکی از عوامل اصلی ایجاد تغییر در آب و هوا مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا شرکتها و استارتاپ های مختلفی شکل گرفته اند که در ادامه به معرفی یکی از آنها می پردازیم.

گوشت مصنوعی استارتاپ بندا

یکی از استارتاپ های نوآور در زمینه صنایع غذایی به نام Redefine Meat بر تولید گوشتهای غیرحیوانی تمرکز کرده است و توانسته اولین محصول گیاهی خود را با کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید کند که به نام Alt-Steak”شناخته می شود. در این تکنولوژی، پروتئین گرفته شده از گیاهان توسط پرینتر های سه بعدی به صورت لایه های و به شکل میکرو رشته‌های طولانی در کنار هم قرار میگیرد تا تبدیل به یک استیک کاملاً گیاهی شود.

این شرکت در سال 2018 تاسیس شده و انتظار دارد محصول خود را تا سال آینده با قیمت تمام شده کمتر از گوشت حیوانی به بازار عرضه کند. پس از دو سال توسعه فناوری که منجر به تولید 50 استیک بدون گوشت حیوانی در ساعت شده است، meat Redefine آماده است تا آزمایش محصول Alt-Steak خود را تا اواخر امسال در رستوران های پیشرفته شروع کند.

اسکار بن شیتریت، مدیر عامل“Redefine Meat بیان کرده کهاز روزهای اول این شرکت، ما در حال تلاش برای پیدا کردن یک جایگزین گیاهی خوش طعم و مقرون به صرفه برای استیک ها به عنوان یکی از محبوبترین محصولات غذایی صنعت گوشت بودهایم. ما میدانستیم که ایجاد یک محصول جایگزین گیاهی که دارای کیفیت و ارزش غذایی بالایی باشد، به فناوری های جدید و فرآیندهای تولیدی نیاز دارد که قبلاً در صنایع غذایی شناخته نشده اند.” همچنین، اسکار بن شیتریت به قابلیت پرینتر سه بعدی این شرکت به منظور تولید 20 کیلوگرم گوشت گیاهی در ساعت اشاره کرده است.

او اعتقاد دارد که ارزش فروش گوشتهای گیاهی تا سال 2029 به 140میلیارد دلار خواهد رسید که حدود 10 درصد از بازار جهانی گوشت است. Novameat رقیب اسپانیایی شرکت Redefine Meat است که در حال حاضر، هر دوی آنها در حال کار بر روی تولید استیک های گیاهی توسط پرینترهای سه بعدی هستند. در همین حال، یک شرکت اسرائیلی دیگر نام “MeaTech 3D”، از گوشت کشت شده در محیط آزمایشگاه در تولید استیک های پرینت سه بعدی خود استفاده می کند.

گوشت مصنوعی بندا لب استارتاپ

الکسی تامسو، مهندس غذایی Redefine Meat در مصاحبه‌ای به رویترز گفته است کهما اجزای مختلف گوشت حیوانی را آنالیز می کنیم و جزءهای کلیدی را که به منظور تقلید کردن لازم است، شناسایی می کنیم. ما تشخیص دادیم که سه جزء شامل ماهیچه، خون و چربی مورد نیاز است.”

فناوری تولید گوشت های مصنوعی می تواند منجر به توسعه و بهبود صنعت گوشت مطابق با ذائقه مصرف کننده شود. به طور مثال، اگر مصرف کننده ادعا کند که گوشت بیش از اندازه چرب است، میتوان با کمک این تکنولوژی میزان چربی را متعادل ساخت و در نهایت با یادگیری علایق و سلایق مصرف کننده، میتوان منجر به توسعه محصول گردید.

نظر شما دوستان چیست و چه آیندهای را برای غذاهای مصنوعی تصور می کنید؟

منبع عکس: https://laptrinhx.com

مطالعه بیشتر:

داستان Amgen: موفقیت بیوتکنولوژی – از توسعه دارو تا بازار انبوه

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111