Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
چگونه دیگران را برای سرمایه گذاری بر روی طرح مان متقاعد کنیم؟ - بُن‌دا لَب - شتابدهنده بن دا لب بندا لب
سرمایه گذاری سرمایه گذار کتاب نوآفرینی شتاب دهنده بندا لب

چگونه دیگران را برای سرمایه گذاری بر روی طرح مان متقاعد کنیم؟

اول ضعف‌هایتان را نشان دهید:

بیشتر ما گمان می‌کنیم برای متقاعد کردن دیگران باید روی نقاط قوت خود تاکید کنیم و نقاط ضعف‌مان را کوچک کنیم. این نوع برقراری ارتباط قوی در صورتی معنی پیدا می‌کند که مخاطب حمایت‌کننده باشد. اما وقتی ایده‌ی جدیدی دارید و می خواهید کسی را پیدا کنید تا بر طرح شما سرمایه گذاری کند، احتمالا مخاطب بدبین است. سرمایه‌گذار ها و مدیران به دنبال ایراداتی در استدلال‌های شما هستند.

در چنین شرایطی، به چهار دلیل، به کار گرفتن ارتباط از طریق برجسته کردن ایرادات وارد به ایده‌تان، عملا اثر بخش تر است و فرد را برای سرمایه گذاری بیشتر ترغیب می کند .

1-شروع بحث با نقاط ضعف، مخاطب را خلع سلاح می‌کند. وقتی به این آگاهیم که کسی‌ دارد سعی می‌کند ما را متقاعد کند، طبیعتا سپر‌های ذهنی خود را بالا می‌بریم. اعتماد به نفس بی‌مهار، یک هشدار است، نشانه اینکه لازم است در مقابل سلاح اعمال نفوذ از خود دفاع کنیم.

«وقتی اسلایدی را بالا بردم که روی آن نوشته شده بود به این دلایل نباید این شرکت را بخرید. اولین واکنش خنده بود. سپس می‌شد دید که طرز نشستن مخاطب حاکی از آسودگی است. فضا صمیمانه است و بوی مشکوکی به مشام نمی‌رسد.»

وقتی صرفا برای نکات مثبت ایده‌تان بازار گرمی می‌کنید، مخاطب نتیجه می‌گیرد که او به طور کامل روی این موضوع فکر نکرده‌است و فقط مجموعه اسلاید‌هایش را درست کرده است تا من نتوانم از این مسئله سر در آورم. او از من سرمایه گذار فقط پول می خواهد! وقتی افراد نکات منفی را ارائه می‌کنند، با آن‌ها هم داستان می‌شوید، آن‌ها به جای فروختن چیزی به شما، مسئله‌ای را مطرح کرده‌اند و از شما خواسته‌اند که آن‌را حل کنید!

2-مزیت دوم شروع بحث با محدودیت‌های یک ایده، این است که با‌هوش به نظر می‌رسید.

3- سومین مزیت این است که قابل اعتماد بنظر می‌رسید.

4-هر‌چه فکر کردن به چیزی آسان‌تر باشد، ما آن‌را رایج‌تر و مهم‌تر فرض می‌کنیم.

با اذعان به جدی‌ترین مشکلات شرکت توسط شما، سرمایه‌گذاران برای یافتن ایرادات بیشتر در مورد شرکت با دشواری مواجه‌ می‌شوند. وقتی آن‌ها خود را به سختی در حال فکر‌کردن برای تشخیص نکات منفی دیگر می‌یابند، به این نتیجه می‌رسند که مشکلات واقعا هم چندان حاد نیست!

درست همانطور که ارایه‌کردن موارد منفی می‌تواند به شکل طعنه‌آمیزی فکر کردن به آن‌ها را برای مخاطب دشوار‌تر کند، اظهار نظر اثربخش به این بستگی دارد که پردازش‌ویژگی‌های مثبت را آسان کنیم.

برگرفته شده از کتاب نوآفرینی
مطالعه بیشتر:
ساعت ‌سازی، نه ساعت گویی
طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111