Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
آرایشی و بهداشتیاورئال «ماجراجویی‌های زیبایی» - بُن‌دا لَب بزرگترین تولید کننده بندا لب
ارایشی و بهداشتی

اورئال «ماجراجویی‌های زیبایی»

اورئال شرکت تولیدی محصولات آرایشی و بهداشتی فرانسوی است، که به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده لوازم آرایشی در جهان شناخته می‌شود. شرکت اورئال در سال ۱۹۰۹ توسط شیمی‌دان فرانسوی؛ اوژن شولر در شهر پاریس تأسیس شد؛ و امروزه طیف وسیعی از محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید می‌کند و تمرکز اصلی آن بر توسعه محصولاتی چون رنگ مو، کرم‌های مراقبت از پوست و ضد آفتاب، لوازم آرایشی، عطر و ترکیبات معطر، همچنین تحقیقات در زمینه‌های مهندسی بافت، درماتولوژی و تولید داروهای شیمیایی معطوف می‌باشد و در حوزه فناوری نانو دارنده بالاترین تعداد ثبت اختراع در ایالات متحده است.

بخشی از سهام این شرکت در بازارهای بورس یورونکست و بورس فرانکفورت مبادله می‌شود. فرانسوا بتانکور می‌یر با در اختیار داشتن ۳۱٪ از سهام و شرکت نستله با مالکیت ۳۰٪، اکثریت سهام اورئال را در اختیار دارند. این شرکت مالک برندهایی چون لنوین، لانکوم، گارنیه، میبلین، بادی شاپ و دیزل می‌باشد.

مختصری از تاریخچه

1909 تا 1956: اولین قدم، ساختن یک مدل

در سال 1909، شیمی‌دانی جوان با روحیه کارآفرینی، شرکتی را بنیان‌گذاری کرد که بعدها به گروه اورئال منتهی شد. همه چیز از آنجا شروع شد که او با فرموله کردن رنگ مو و فروختن آن به آرایشگاه‌های پاریس، اولین شعار گروه اورئال را که هنوز هم در DNA این شرکت وجود دارد، بنیان نهاد: تحقیق و نوآوری در خدمت زیبایی

 

1957 تا 1983: در مسیر اورئال بزرگ

این سال‌ها، سال‌های شکل‌گیری اورئال است. به همت مدیر عامل وقت مجموعه “François Dalle”، شرکت در سطح بین‌المللی توسعه یافت. مالکیت‌ برندهای خرد مختلف، باعث رشد شگفت‌انگیز شرکت شد و محصولات مختلفی وارد بازار شد. در این زمان شعار شرکت «تصاحب فرصت‌های جدید» بود.

 

1984 تا 1987: زیبایی یک ماجراجویی علمی

با موفقیت‌های تحقیق و توسعه گروه به همت “Charles Zviak”، این سال‌ها دوران درخشانی برای رشد شرکت تلقی می‌گردد که این رشد به دلیل سرمایه‌گذاری‌های چشمگیر بر روی تحقیقات بود. در راستای این تلاش‌ها، تولید محصولات استراتژیکی که نه تنها تاریخ‌ساز شدند بلکه باعث قدرتمندسازی برند جهانی این گروه شدند نیز تاثیرگذار بود.

 

1988 تا 2005: تبدیل شدن به شماره یک در صنعت زیبایی

با مدیریت “Lindsey Owen-Jone”، گروه اورئال به عنوان پیشرو جهانی صنعت آرایشی و بهداشتی شناخته شده که این دستاورد با مالکیت‌ شرکت‌های نوپای این حوزه همراه بود.

 

2006 تا امروز: تنوع محصولات زیبایی در سراسر جهان

با مدیریت “Jean-Paul Agon” ، گروه اورئال در عرصه جهانی‌ با ماموریت مشخص «محصولات زیبایی برای همه» قدم نهاده است. گروه اورئال جدید با مبانی اخلاقی و مسئولیت‌های جدیدی شناخته می‌شود که با داشتن ابتکارات نوین، مسئول در قبال جامعه، محیط زیست و عصر دیجیتال است.

 

اورئال و نوآوری باز: ساختن آینده توسط فناوری و همکاری

«کشف فرصت‌های جدید» بخش اساسی فرهنگ اورئال را تشکیل می‌دهد که اعتقاد دارند این امر با در آغوش کشیدن و پرورش دادن استارتاپ‌های نوپا میسر می‌گردد. اورئال با سرمایه‌گذاری بواسطه زیرساخت‌های خود در مسیر جذب و توسعه استعداد‌های حوزه زیبایی برای آینده قدم نهاده است. این هدف ممکن است با برگزاری رقابت‌های دانشجویی برای حل مشکل صنعت، همکاری با شتابدهنده‌ها و یا هم‌بنیانگذاری با استارتاپ‌های نوآور صورت پذیرد. در همین راستا گروه اورئال با Station F در فرانسه همکاری‌های متعددی برقرار کرده است. از طرفی با طراحی برنامه‌های نوآوری باز از جمله شتابدهی و سرمایه‌گذاری جسورانه، مسیر را برای یکپارچه‌سازی فناوری و مدل‌های کسب و کار جدید در راستای ایجاد تجربه‌های نو برای مشتریان حوزه زیبایی هموار کرده است.

ارایشی و بهداشتی

 

مسئولیت‌پذیر در قبال محیط زیست و حیوانات

شاید جالب باشد که بدانید گروه اورئال ادعا می‌کند که هیچ کدام از محصولات خود را روی حیوانات آزمایش نمی‌کند. این گروه با سرمایه‌گذاری‌های چند ساله خود در بخش تحقیق و توسعه موفق به ایجاد گزینه‌های جایگزین به جای استفاده از حیوانات، از جمله ساخت پوست مصنوعی با مهندسی بافت و استفاده از مدل‌سازی‌های کامپیوتری استاندارد شده است.

از طرفی به جهت ایجاد اطمینان از سازگار بودن مواد مورد استفاده در محصولات با محیط زیست به ویژه آب‌های شور و شیرین، ارزیابی‌های مفصلی برای مطالعه اثرات این مواد در سطح میکروجلبکی و پایه‌ای زنجیره غذایی اکوسیستم‌ها طراحی شده و با انتخاب گونه‌های شاخص توسط این گروه به طور مدام صورت می‌پذیرد.

ارایشی و بهداشتیارایشی و بهداشتی

 

 

  مطالعه‌ی بیشتر:
  کاربرد بیوپلیمرها ‌در صنایع آرایشی و بهداشتی

 

 

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111