Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home2/bondalab/public_html/wp-config.php on line 82
زیست کارآفرین – کار آفرین - بُن‌دا لَب کارآفرینی زیست کارآفرینی محصولات بیوتکنولوژی بندا لب
زیست کارآفرینی

زیست کارآفرین – کار آفرین

بین کارآفرینی و زیست کارآفرینی شباهت‌هایی وجود دارد. هر دو نیاز به یک ایده منحصر به فرد، یک تیم با تجربه، سرمایه و البته پشتکار زیاد برای غلبه بر موانعی که در طول مسیر با آن روبرو می‌شوند، دارند. با این حال، تفاوت‌ بین این دو مسیر از شباهت‌های آن‌ها بیشتر است. زیست کارآفرینی با چالش‌های بی‌شماری همراه است که برخی از فعالیت‌های کارآفرینی با آن روبرو نیستند. نیاز به پول هنگفت برای توسعه تدریجی محصول، زمان توسعه طولانی‌تر و هم‌چنین وجود الزامات و مقررات سخت‌گیرانه‌تر از جمله این تفاوت‌هاست. علاوه بر این، محصولات بیوتکنولوژی دارای عدم قطعیت علمی هستند.

زمان و سرمایه

هر کارآفرینی برای توسعه محصول و دستیابی به تجارت مد نظر به سرمایه نیاز دارد. اگرچه، نیاز به سرمایه یک زیست‌کارآفرین معمولا چندین برابر یک کارآفرین در حوزه‌های دیگر است. برای نمونه، شرکت‌هایی که برنامه‌های اینترنتی یا محصولات مشتری محور را توسعه می‌دهند فقط نیاز به چند صد هزار دلار سرمایه و یک یا دو سال زمان جهت توسعه محصول نیاز دارند، در حالی‌که شرکت‌های بیوتکنولوژی نیازمند چندین میلیون دلار و سال‌ها و یا شاید دهه‌ها زمان جهت ارائه محصول به بازار نیاز دارند. به دلیل سرمایه عظیم مورد نیاز برای تولید یک محصول در صنعت بیوتکنولوژی، باید تلاش‌های بسیار زیادی جهت جلب توجه سرمایه‌گذاران صورت پذیرد. مهم نیست که ایده محصول یا فناوری شما چقدر عالی باشد، بدون بودجه مداوم، دست‌یابی به هر محصول بیوتکنولوژی تقریباً غیرممکن است. بنابراین، هر زیست کارآفرین باید بداند که در هر مرحله به چقدر بودجه جهت توسعه فناوری خود نیاز دارد.

کارآفرین

 

الزامات قانونی

علاوه بر اختلاف هزینه و بازه زمانی، صنعت بیوتکنولوژی با الزامات سختگیرانه‌ تنظیم می‌شود که باید قبل از عرضه هر محصول بیوتکنولوژی برآورده شود. آژانس‌های نظارتی مانند سازمان غذا و داروی ایالات متحده  (FDA)، آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی انگلستان (MHRA) و آژانس داروهای اروپا (EMA) در اروپا، تنها تعداد معدودی از این نهادها هستند. هر یک از این آژانس‌ها برای اثبات اینکه محصول بیوتکنولوژی شما قبل از تجاری شدن بی‌خطر است، آزمایش‌های بالینی متعددی را تعریف کرده‌اند. رعایت این الزامات نظارتی ممکن است چندین سال طول بکشد و چندین میلیون دلار سرمایه نیاز داشته باشد. این الزامات برای محصولات کشاورزی، دستگاه‌های پزشکی، تست‌‌های آزمایشگاهی، درمانی و بیولوژیکی متفاوت است. درک کامل شرایط خاص نظارتی برای تأییدیه محصول جهت جذب سرمایه و موفقیت تجاری شما ضروری است.

کارآفرین

 

عدم قطعیت بیولوژیکی

یک عامل ذاتی در توسعه تمام محصولات بیوتکنولوژی “عدم قطعیت بیولوژیکی” است. هر ایده تولید محصول بیوتکنولوژی همواره با عدم قطعیت بیولوژیکی همراه است که کاملا مشخص نخواهد شد تا زمانی که محصول توسعه یابد و در در آزمایشگاه‌ و بر روی حیوانات و انسان‌ها تست شود. برای وسایل پزشکی و تشخیصی، این عامل عدم قطعیت بیولوژیکی تا زمانی که دستگاه‌ها در جمع وسیعی از موجودات زنده ( چه در حیوانات و چه  در تعداد زیادی از نمونه های بالینی) مورد آزمایش قرار نگیرد، کاملاً تایید نخواهد شد. برای درمان‌های پزشکی و زیست‌شناسی، این عدم قطعیت بیولوژیکی ممکن است با داشتن نتایج مثبت آزمایش بالینی در فاز 1 و فاز 2 به حداقل برسد، که جهت گرفتن مجوز لازم است در فاز 3 جمعیت بیشتری از مردم مورد آزمایش قرار بگیرد. برای محصولات بیوتکنولوژی کشاورزی، این عدم قطعیت بیولوژیکی می‌تواند در گیاهان یا گونه‌های حیوانی از طریق اثر ناشناخته رفتار یک ژن یا تاثیر آن بر سایر زنجیره‌های غذایی پنهان شود و سبب ایجاد بحث تراریخته شود. برای یک تیم زیست‌کارآفرین غیرممکن است که عدم قطعیت بیولوژیکی از بین رود، با این حال، مدیران خلاق همواره راهی را برای تولید محصول پیدا خواهند کرد که ارزش زیادی را برای گروه مدنظر خلق خواهد کرد.

مطالعه‌ی بیشتر:

داستان Amgen

طراحی سایت توسط تژوال

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/bondalab/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111